Beşir Atalay: Gül’e adaylık teklifini ben götürdüm

Beşir Atalay, seçimler için Abdullah Gül’e adaylık teklifini kendisinin götürdüğünü, Gül’ün ise teşekkür ederek reddettiğini söyledi.

12 Nisan 2015 - Pazar 172 kez okundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Abdullah Gül’ün seçimlerde neden aday olmadığının sorulması üzerine, Abdullah Bey teşekkür etti ama reddetti ve dışarıda kalmak istedi” dedi.

Habertürk gazetesinden Kübra Par’a konuşan Atalay, Abdullah Gül ile aralarında bir küskünlük olmadığını, adaylık teklifini de kendisinin götürdüğünü sözlerine ekledi.

İşte Atalay’ın o sözleri;

GÜL’E ADAYLIK TEKLİFİNİ BEN GÖTÜRDÜM

-Abdullah Gül neden aday olmadı? Bir küskünlük mü var?

“Küskünlük yok, aday olmak istemedi. Bunu burada ilk kez açıklayayım, Abdullah Bey’e adaylık teklifini ben götürdüm. Başbakanımız Davutoğlu bana ‘Abdullah Bey’le görüş, tekrar aday olmak isterse başımızın üstünde yeri var’ dedi. Ayrıca listeler hazırlanırken katkısı olup olmayacağını da sormamı istedi. Bu mesajları kendisine götürdüm. Abdullah Bey her iki teklif için de teşekkür etti ama reddetti ve dışarıda kalmak istedi.

BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR PROFİL

-Dışarıda kalmak istemesini nasıl karşılıyorsunuz? Ona karşı biraz vefasızlık yapılmadı mı?

Vefasızlık olarak nitelemeyelim ama Abdullah Gül’e karşı partimizin ve hükümetimizin gerekli hassasiyeti göstermesi gerekir. Doğrusu, çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Ama Abdullah Bey bizim için önemli bir profil. Çok emeği var. Nadir yetişen insanlardan biri, kıymetini bilmek lazım. Şimdiki durumu, biraz da hayatın getirisi… Partimizin yeni Genel Başkanının kim olacağı konusunda tartışmalar yaşandı, o zaman görüşlerimizi söyledik. İstişareler sonunda bir karar verildi ve şimdi yeni bir süreçteyiz. Görevimiz bu süreci iyi yönetmek.

AYRI PARTİ KURMAZ

-Gül’ün yeni bir parti kurma ihtimali var mı?

Asla öyle bir şey olmaz. Abdullah Bey’de tam bir dava ahlakı vardır. Partiyi zayıflatacak bir davranış içinde olmaz.”

  • YORUMLAR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir