Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni metro açılış töreninde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Levent-Rumeli Hisarüstü Metro Hattı açılış törenine katıldı.

19 Nisan 2015 - Pazar 160 kez okundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un yeni metro hattının açılış töreninde vatandaşlara seslendi.

Başbakan Davutoğlu’ndan sonra saheneye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi;

Avrasya tüneli önümüzdeki yıl açılacak. İnşallah Yakın zamanda 3 katlı tünelin temelleri atılacak. Şuanda Yavuz Sultan Selim köprüsü hızla devam ediyor. Ancak bundan bile rahatsız olanlar oldu. Muhalefet bu projelerden rahatsız oldu. Çünkü bunlar bu ülkede yapmaya değil yıkmaya geldi. Hizmet bir aşk meselesi, bir ufuk meselesidir.

“İSTANBUL TÜRKİYE’DİR, AVRUPA’DIR, ASYA’DIR”

Bugüne kadar yapılan raylı sistemleri İstanbul ulaşımına büyük bir nefes aldırdı. İstanbul güçlendikçe Türkiye hedeflerine çok daha hızla ilerleyecektir. Her zaman ifade ettiğim gibi İstanbul Türkiyedir. İstanbul Avrupa’dır Asya’dır. Böyle bir şehre hizmet etmek sadece bilgi ve projeyle olmaz, tüm kalbinizi ona adamanız gerekir.

ARTIK YENİ BİR YÖNETİM SİSTEMİNE İHTİYAÇ VAR

Attığımız her adımda İstanbul’u 2023 hedeflerine ulaştırma çabasında en büyük desteği buradan gözüyoruz. 2023 yılı hedeflerine doğru yürüyen Türkiye yeni bir yol ayrımına gelmiş durumda. 12 yılda 3 kat büyüyen Türkiye gerçek bir başarı hikayesi olarak tarihteki yerini aldı. Ancak artık yeni bir yönetim sistemine ihtiyacı var.

KOALİSYON DEMEK KAYBETTİRMEYE TALİBİZ DEMEKTİR

Bu ülke tam 40 yılını koalisyonlarla geçirdi. Bu ülkenin 70 yılının 40 yılını çalanlar bu böyle sürsün istiyorlar. Biz koalisyon dönemlerinin hep Türkiye’ye kaybettirdiğini söylüyoruz. Onlar çıkmışlar biz koalisyon yapmaya hazırız diyorlar. Seçimden sonra koalisyon kuracağız’ demek, Yeni Türkiye’ye inşaa edilbilmek için yeni anayasa ve başkanlık sistemine ihtiyacımız var.

Koalisyon demek ‘Türkiye’ye kaybettirmeye talibiz’ demektir.  Koalisyon demek kriz demektir işsizlik demektir iflas demektir.Koalisyon demek IMF kapılarında para dilenmek demektir. Koalisyon demek eski Türkiye demektir. biz yeni Türkiye’ye bakıyoruz Muhalefet Koalisyona ne kadar hevesliyse milletimiz de bu ihtimalde bu kadar endişelidir.

BENİM SAFIM MİLLETİN YANIDIR

Ben A partisi B partisi demiyorum, 400 milletvekili yeni anayasa, 400 milletvekili yeni Türkiye diyorum.  Cumhurbaşkanı olarak benim safım milletin yanıdır.

  • YORUMLAR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir