Ders çalışana çay bedava

Çankırı’da bir işletmeci, vize haftasında kafesinde ders çalışan üniversite öğrencilerine ücretsiz çay ikram ediyor.

23 Kasım 2015 - Pazartesi 4 kez okundu

Kafe işletmecisi Seyfullah İncekara, müşteri kitlesini üniversite öğrencilerinin oluşturduğunu, bu nedenle öğrencileri hem ders çalışmaya teşvik etmek hem de onlara katkı sağlamak için böyle bir uygulama başlattığını söyledi. Sınavlarda başarılı olabilmeleri için işletmelerinde bir araya gelen öğrencilere çay ikram ettiklerini anlatan İncekara, uygulamaya ticari bakmadıklarını anlattı. Kafe sahibi, uygulamanın final haftasında da devam edeceğini vurguladı.

Kafede ders çalışan üniversite öğrencileri ise uygulamadan memnun olduklarını belirtti. Üniversite öğrencisi Sadık Yılmaz, uygulamanın kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, “Ben yurtta kalıyorum. Bu kafe çok sıcak bir aile ortamı oluşturmuş. Arkadaşlarımızla gelip burada ders çalışıyoruz. Çaylarımız da kafe sahibinin ikramı. Yurtta bazen gürültü nedeniyle ders çalışamıyorum, bu ortamdan gayet memnunuz” diye konuştu.

Kentte yeterli sayıda sosyal mekan bulunmadığına dikkati çeken öğrenciler, kafenin sınavlara çalışabilmek için uygun ortam sunduğunu dile getirdiler.

Kaynak : İHA

  • YORUMLAR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir