Müdür Atamaları İptal Ediliyor

Gaziantep de atanan müdürler tekrar eski görevlerine geri dönüyor. Mahkeme kararlarına göre müdürlük dereceleri iptal edildi. Detaylar haberimizde.

28 Mart 2015 - Cumartesi 379 kez okundu

Gaziantep de atanan müdürler tekrar eski görevlerine geri dönüyor. Mahkeme kararlarına göre müdürlük dereceleri iptal edildi. Detaylar haberimizde.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın İdareci atamadaki yaptığı puan sisteminden sonra yargı kararlarının ardı arkası kesilmiyor. Bunun en belirgin örneklerinden biri Gaziantep’te yaşandı. Gaziantep ilinde 287 müdürün görevlendirmesi mahkeme tarafından iptal edildi.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise iptal edilen okul müdürlerinin eski yerlerine iade edilmesi için atama takvimi belirleneceğini açıkladı. Geçen yıl 17-28 Ekim’de Gaziantep’te yapılan sözlü sınavdan sonra müdür görevlendirmeleri gerçekleştirilmişti. Buna sendikalar itiraz etmiş ve mahkemeye vermişlerdi.  Gaziantep 1’nci İdare Mahkemesi sözlü sınav değerlendirmesinin yürüymesini durdurulması kararını verdi. Milli Eğitim Müdürlüğü karara itiraz etse de Mahkeme Kabul etmedi. Böylelikle Milli Eğitim Müdürlüğü 20 Nİsan ve 26 Haziran tarihlerinde sözlü sınav işleminin yeniden gerçekleştirileceğini ve tercihlerin alınıp yerleştirme işlemlerinin ise 29 Haziran- 10 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirileceğini belirtti. Yapılacak olan “sözlü” sınav ile ne değişecektir merak konusu. Mahkeme zaten bu sözlü sınavın ya da sınavların yürütmesini durdurdu. Yapılacak olan atamalarda yine hukuksuzluklar doğabileceğinden sendikalar yine mahkemeye verebilecek ve sil baştan en başa dönülecek. Kime ne şekilde faydası olacaktır ki hem kurumlara hem de kişilere boşa maliyet ve zamandan öteye geçememiştir kararlar.

  • YORUMLAR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir