14 Mayıs 2015 Perşembe, 13:01

MEBEVİ Editör

Müslümanlık Nerde!

MEBEVİ Editör mebevicom@gmail.com

Ülke olarak tarihi bir seçimlere doğru adım adım yaklaşılmakta. Kimileri anket peşinde kimileri ise hükümeti düşürme gayreti içerisinde. Kimileri ise milli değerlerimizi ve dini değerlerimizi tahribata uğratma gayretleri içerisinde…
Paralel yapı, hukuk devleti, yolsuzluk tartışmaları, mahalli seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimi, Anayasa tartışmaları derken bazı kavramlarımız ne yazık ki tahribata uğratılmış durumda.
Özellikle Anayasa tartışmaları yapılırken tahribata uğranan kavram ise “Türklük”, “Türk Milleti” kavramı olmuştur. 17 Aralık sürecinde ise hukuk devleti, adalet, dini ve manevi değerler, onları temsil iddiasıyla siyaset yapan veya sosyal, kültürel alanlarda hizmet eden kesimler arasında cereyan eden şiddetli kavgalar neticesinde büyük yara almış durumda. Elbette dinimiz Cenab-ı Allah’ın ve Peygamberimizin aracılığı ile insanlığa tebliğ ettiği ve milletimizin büyük samimiyetle benimseyip özümsediği dinimiz, asli değerleri ve ilkeleri itibarıyla sapasağlam duruyor. Fakat benim kastetmek isteğim ise halkın din algısında meydana gelen olumsuzluklar ve toplumda dini değerlerin itibarsızlaştırılması için pusuda bekleyenlere fırsattır. Yapılmak istenen ise apaçık ortada. İslam dinini yok etmek gayretleri içerisindeler ve bununla birlikte aziz Türk milletini kadim geleneğinden uzaklaştırarak Avrupalıların Şark meselesi diye adlandırdığı bu plan dahilinde bu güzel Türk yurdunu parçalayarak yok etme gayretleri içerisindeler. Ne yazık ki içimiz de ki bazı kesimler ise bu duruma çanak tutma gayretleri içerisindeler.
Seçim zamanları geldiği zaman bazı kavramların ve manevi değerlerin bu dönemde tahribata uğratılması bence es geçilecek bir durum değil. O nedenle dikkatli olunması gerekiyor.
Bir başka konu ise ülke olarak her nedense gündemsiz kalmıyoruz.
Ülkenin gündemine bir anda bomba gibi bazı şeyler düşüveriyor.
Bazen bir futbol maçı, bazen bir tecavüz olayı, bazen paralel yapı, bazen bir polis, Anayasa ve son zamanlarda ise mitingler…
Bunların hepsi sizce tesadüf mü?
Bence değil.
Birileri bir plan çizmiş ve bizim oynamamızı beklemektedirler. Bu oyunu bozmak ise bizim asli görevimiz olmalıdır. O nedenle dikkatli olunması gerekiyor.
Tv kutularının önüne hapsedilmiş bir millet olmaya itmek isteniyoruz. Tv demişken diziler, programlar, vs. Dizilerin genel muhtevasına baktığımızda ise hemen hemen hepsi dinin temel prensiplerini yıpratmaya yönelik. Gayri meşru ve haram kılınmış olanları meşru ve helal kılma gayretleri içerisindeler. Elbette iyi dizilerde yok değil. Örneğin TRT de Filinta ve Diriliş Ertuğrul izlenilmesi gereken birkaç dizi. Lakin diğer diziler için bunları söylemek imkansız. Görüldüğü üzere bize farkında olmadan bir şeyleri yamama gayretleri içerisindeler. Müslüman bunlara itibar etmemeli.
Şimdi soruyorum size.
Müslümanlık nerde!
Cevabı ise merhum Mehmet Akif’in gizli dizelerinde.

Müslümanlık nerde! Bizden geçmiş insanlık bile…
Adem aldatmaksa maksat, aldanan yok, nafile!
Kaç hakiki Müslüman gördümse, hep makberdedir;
Müslümanlık, bilmem amma, galiba göklerdedir.
Selam ve dua ile…

Muzaffer YAYAR / Tarihçi / Gazeteci / Yazar

  • YORUMLAR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir