Öğretmen Atamaların Tarihi Belli Oldu

Yapılacak atamaların ne zaman olacağı merak konusuydu. Bazı çevrelere göre Nisan ayı bazı çevrelere göre Ağustos ayında olmalıydı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamalarıyla ilgili tarih verdi. Detaylar haberimizde.

1 Nisan 2015 - Çarşamba 14.256 kez okundu

Yapılacak öğretmen atamaların ne zaman olacağı merak konusuydu. Bazı çevrelere göre Nisan ayı bazı çevrelere göre Ağustos ayında olmalıydı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamalarıyla ilgili tarih verdi. Detaylar haberimizde.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan Öğretmen Atamaları Açıklaması…

Öğretmen atamaları Ağustos’ta

“Şimdi öncelikle bu konuda Meclis’in gösterdiği dirayete teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Bakanı olarak böyle bir kadro için Maliye Bakanlığımıza teşekkür ediyorum, tabi Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Şimdi bunun 47 binin 47 bini de hemen atanacak diye bir şey söz konusu değil. İhtiyaçlara göre, yani branş bazında ve iller bazında hangi branşta, hangi ilde, ne kadar öğretmene daha ihtiyacımız var onların dökümü yapıldıktan sonra bir öncelik sırasına koyuyoruz ve ona göre atamaları yapıyoruz. Atama Ağustos’ta yapılacak. Daha önce yapılmayacak.”

“Atamalarda popülizm içinde değiliz”

“Bu seçim yatırımıyla birlikte düşünülecek bir iş değil, dolayısıyla, öyle bir popülizm içerisinde değiliz. Zaten sadece bu alanda değil, hiçbir alanda bugüne kadar yani son 12 yıllık, 13 yıllık AK Parti iktidarında seçim ekonomisi uygulamadık. Seçime gidiyoruz diye yapmamamız gereken birtakım hovardalıkları tabiri caizse yapmadık, burada da aynı şekilde. Yani öğretmen atamalarının ne zaman yapılacağı belli zaten Temmuz başında KPSS sınavı yapılacak, o KPSS’ye girecek adaylar da Ağustos atamasını bekliyorlar. Şimdi Nisan’da olsun diyen arkadaşları ben anlıyorum, onlar da şu anda sınırda kalmış, mesela diyelim 1500 öğretmen almışız, o 1560’ıncı bir 100 kişi daha alınsa o da girecek, bunu anlıyorum, keşke öyle bir imkanımız da olsa. Ama onları aldığın zaman da bu sefer ondan sonraki 60’ıncı bir 100 kişi daha alınmasını isteyecek.” Kural, Temmuz başında KPSS “Kural, Temmuz başında KPSS ve alan sınavları yapılacak, o sınav sonuçlarına göre de Ağustos’ta inşallah öğretmen alımlarımızı yapacağız. Branşlara göre dağılımı da o zaman konuşabilecek duruma geleceğiz.”

  • YORUMLAR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir