TEOG Kazanımları Testleri

29-30 Nisan tarihleri arasında TEOG Sınavına girecek öğrenciler için kazanım testleri yayınlandı. Kazanım testleri 8. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlandı.

12 Mart 2015 - Perşembe 269 kez okundu

29-30 Nisan tarihleri arasında TEOG Sınavına girecek öğrenciler için kazanım testleri yayınlandı. Kazanım testleri 8. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlandı.

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ait”http://odsgm.meb.gov.tr/” adresindeyayımlanan testler,8.sınıf öğrencilerineve hafta sonu düzenlenen takviye kurslarına destek amacıyla Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi olmak üzere toplam altıdersi içerecek şekilde hazırlandı.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğününön uygulaması olacak kazanım kavrama testleri,uygulamadan verimli sonuçlar alındığı takdirde,farklı sınıf düzeylerine de yaygınlaştırılacak.

Testler, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 8.sınıflar için belirlediği kazanımlar çerçevesinde her dersten 24 ayrı test biçiminde hazırlandı. Test soruları,Türkiye’nin çeşitli illerindeki ortaokullardan görevlendirilen ve 8.sınıfta ders okutan 38 öğretmen tarafından üretildi,20 akademisyen tarafından akademik incelemeye tabi tutuldu. Dörderli gruplar halinde 6 haftaya yayılacak biçimde yayımlanacak testler, internet sitesinden ücretsiz indirilebilecek.

Testlerin yayımlanmasından bir hafta sonra, önceki hafta yayımlanan testlerin cevapları yayımlanacak.

Yıl boyunca işlenen ünitelerdeki kazanımların öğrenci tarafından edinme düzeyini yoklama amacını taşıyan testler,29-30 Nisan 2015’de yapılacak merkezi ortak sınavlara hazırlık amacına hizmet edecek.

Bakanlığın bilgilendirme yazısında,test ve soru kapsam içeriğinin, merkezi orak sınavlardaki kazanımlarla ilgili olduğu, ancak bu durumun merkezi ortak sınavlaraait soruların yayımlanan testlerin içinden çıkabileceği anlamını taşımadığı uyarısı yapıldı.

(AA)

  • YORUMLAR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir