Yeşil Çayın Faydaları ve Etkileri

Yeşil çay dedik mi eminiz herkesin aklına faydaları gelir. Elbette faydalı bir çay ama doğal yollarla içerseniz sağlıklıdır organik olması gerekir. Yeşil çayın faydalarını merak ediyorsanız bu yazı tam size göre.

1 Mayıs 2015 - Cuma 478 kez okundu

Yeşil çayın tarihi çok eskilere dayanmaktadır geçmişi antik çağa kadar dayandığı varsayılıyor eskiden sağlık durumlarının yetersiz olduğu bölgelerde bu çay şifa niteliği taşıyormuş.  Yeşil çay, baş ağrısına çok iyi gelmektedir ayrıca çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. En büyük etkisi de kilo verdirmesidir. Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız bu çay tam size göre.

Yeşil Çayın Faydaları

1-) Cildi sürekli yeniler.

Yeşil çayın içinde bulunan antioksidan özelliği cilde etki ederek sürekli cildin yenilenmesini sağlar böylelikle cilt lekeleri ortadan kalkmaya başlar.

2-) Zayıflamaya yardımcı olur.

Yeşil çayın son dönemlerde popüler olmasının büyük nedeni, kilo verdirmesidir. İçinde bulunan maddeler vücut yapısına göre şekillenmektedir. Böylelikle sağlıklı zayıflatmaya da yardımcı olmaktadır.  Yapılan bilimsel araştırmalarda bunu doğrular nitelikte fakat yeşil çayı düzenli ve az miktarda tüketmek şartıyla bunlar gerçekleşebilir.

Günden ez 3 bardak yeşil çay içmenizi öneriyoruz. Hem bedensel hem de ruhsal açıdan zihinde tutar. Yeşil çay metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını artırır böylelikle vücut yapınız daha net bir şekilde yerine oturur.

Beslenme programınızın yanında yeşil çayı da eksik etmeyiniz.

Yeşil Çay;

  • Bakterisel hastalıkların önüne geçer ve engeller.
  • Kemik- mineral güçlerini artırır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Grip belirtilerini ve etkilerini engeller.
  • Çeşitli kanser türlerine karşı müdahale de bulunur.
  • Cild rahatsızlıklarını geciktirir ve önler.

Açıkta satılan yeşil çayını almayın. Çünkü açık da satılan yeşil çaylar fayda yerine zarar getirir. Kapalı bildiğiniz yerlerden almaya gayret gösterin.

 

  • YORUMLAR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir